strefa absolwenta forum
     
Filmy z kursów

Historia Dokonań

o_firmie

Po dziesięciu latach samodzielnych inwestycji na giełdzie papierów wartościowych oraz pracy jako analityk w domu maklerskim Jacek Borawski - obecny właściciel EduCentrum - coraz częściej zaczął spotykać się z prośbami o podzielenie się swoją wiedzą z zakresu analizy technicznej. Posesyjne spotkania z inwestorami podczas których omawiał sytuację na giełdzie przekładały się na ciągły wzrost liczby osób zainteresowanych AT. Jacek Borawski uznał wówczas, że jego wiedza i doświadczenie są na tyle szerokie aby móc podzielić się nimi z innymi inwestorami. Przeświadczenie o sensie tej myśli wzmacniał niedostatek na ówczesnym rynku wartościowych polskojęzycznych publikacji na temat analizy technicznej oraz brak firm, które w sposób profesjonalny i kompletny przekazywałyby wiedzę i doświadczenie nabyte nie z amerykańskich książek, a z własnej praktyki giełdowej.

Do współpracy przy projekcie Jacek Borawski zaprosił ludzi których kompetencji był pewien i których wsparcie stanowiło gwarancję powodzenia projektu.

W listopadzie 2004 roku nowo powstałe EduCentrum zorganizowało pierwsze szkolenie, które spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem, co dodatkowo zmotywowało zespół do dalszego działania. Od tamtej pory do dziś (drugi kwartał 2008 roku) EduCentrum zorganizowało ponad sześćdziesiąt szkoleń dla osób indywidualnych, grup zorganizowanych oraz instytucji. Większość Klientów firmy nie poprzestawało na odbyciu kursu wprowadzającego i kontynuowało swoją edukację na kolejnych szkoleniach przy okazji polecając usługi EduCentrum swoim znajomym.

Dziś EduCentrum oferuje siedem nowoczesnych form kształcenia z zakresu analizy technicznej wzbogaconych o elementy zarządzania kapitałem, zarządzania ryzykiem, tworzenia strategii inwestycyjnych, psychologii inwestowania i wiele innych aspektów nieodłącznie związanych z analizą techniczną. Absolwenci kursów mają po ich ukończeniu dostęp do wsparcia merytorycznego swoich nauczycieli, ceniąc sobie szczególnie wsparcie indywidualne w zakresie tworzenia strategii inwestycyjnych.

Szczególnym powodem do dumy są dla nas ludzie, którzy dzięki naszym kursom całkowicie zrezygnowali z pracy, czy biznesu i obecnie utrzymują się wyłącznie z inwestycji na rynkach papierów wartościowych.

Obecny zespół prowadzących szkolenia w EduCentrum składa się z następujących osób:

Jacek Borawski
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, posiada 15-letnie doświadczenie zawodowe w domach maklerskich, w tym 13-letnie związane z analizą techniczną. Od 1996 roku do VII 2008 zatrudniony w DI BRE Banku S.A. na stanowisku Starszego Specjalisty do Spraw Analiz. Liczne publikacje analityczne: lata 2002 - 2003 Modelowy Portfel Inwestycyjny, od września 2004 jest autorem tygodniowego raportu "Byki i Niedźwiedzie" oraz komentarzy porannych. Od początku 2002 roku prowadzi posesyjne analityczne spotkania z inwestorami w DI BRE Banku S.A.. Prowadzi także szkolenia z analizy technicznej m.in na zaproszenie gazety ,,Parkiet", Klubów Biznesu itp., Jest wielokrotnym wykładowcą konferencji Wall-Street Zakopane oraz licznych Wyższych uczelni ekonomicznych w całej Polsce. Obecnie aktywny inwestor.

Tomasz Zaleśkiewicz
Profesor doktor habilitowany psychologii. Kieruje Zakładem Psychologii Ekonomicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (Wydział we Wrocławiu). Jest członkiem międzynarodowych towarzystw naukowych w dziedzinach podejmowania decyzji i psychologii ekonomicznej. Od 2001 roku członek zarządu organizacji naukowej International Association for Research in Economic Psychology. Jego zainteresowania naukowe obejmują problematykę psychologii ekonomicznej, behawioralnych finansów, podejmowania decyzji, percepcji ryzyka i neuroekonomii. Autor książek "Racjonalność decyzji. Pewność i ryzyko" (wspólnie z Tadeuszem Tyszką; PWE, 2001), Psychologia inwestora giełdowego. Wprowadzenie do behawioralnych finansów (GWP, 2003), Przyjemność czy konieczność? Psychologia spostrzegania i podejmowania ryzyka (GWP, 2005); redaktor książki Psychologia umysłu (wspólnie ze Zbigniewem Piskorzem; GWP, 2003) oraz autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych na temat podejmowania decyzji, zachowań ekonomicznych i psychologii giełdy. Stypendysta Fundacji Nauki Polskiej (2000). Laureat konkursu stypendialnego tygodnika ,,Polityka" (2002). Prowadzi też szkolenia dla menedżerów i inwestorów. Współpracuje z różnymi firmami jako konsultant (np. z telewizją Polsat).

Jacek Kajko
Członek zarządów i rad nadzorczych różnych spółek. Wykładowca doświadczony w prowadzeniu szkoleń biznesowych. Prywatny inwestor wyedukowany od podstaw przez EduCentrum, odnoszący sukcesy na rynku kapitałowym. Fan analizy technicznej skoncentrowany na rozwoju i stałym poszerzaniu wiedzy.